• شنبه تا جمعه، 8 صبح تا 12 شب
  • تهران، خیابان آزمایشی ( قابل تنظیم است)
بستن

ترجمه سمنار”شناسایی ENO1 به عنوان یک نشانگر بالقوه بر روی خلط برای سرطان ریه در مرحله اولیه توسط پروتئومیکس “

سرطان ریه  از  بزرگترین  و  شایعترین  سرطانهاست . تشخیص زودرس  آن  مرگ و میر ناشی از آن   را  کاهش  می  دهد . هدف از این مطالعه شناسایی نشانگرهای بالقوه برای سرطان ریه در مراحل اولیه در مایع رویی خلط بود.
مواد و روش ها
با استفاده از پروتئومیک ،  ما  تغییرات  در  پروفایل پروتئین که با سرطان ریه همراه بودند با تجزیه و تحلیل مایع رویی خلط  در  مورد  6 بیمار مبتلا به سرطان ریه در مراحل اولیه و 5 گروه کنترل بدون سرطان ،  بررسی  کردیم   . ما با استفاده از وسترن بلات ، نتایج 22 پروتئومیک را در 22 مورد سرطان ریه و 22 کنترل تأیید کردیم. ما  با استفاده از روش immunosorbent مربوط به آنزیم (ELISA) ، عملکرد تشخیصی  نامزد  های  نشانگر   را در یک مجموعه مستقل از 35 مورد و 36 کنترل ارزیابی کردیم.
نتایج
پروتئومیکس 8 نامزد نشانگر   را برای سرطان ریه  شناسایی کرد. اعتبار سنجی وسترن بلات نامزد های  نشانگر   نشان داد كه انولاز 1 (ENO1) در بیماران مبتلا به سرطان نسبت به افراد عاری از سرطان سطح بيانی بالاتری نشان داد.

نتیجه:
تجزیه و تحلیل نشانگرهای زیستی پروتئین در خلط ممکن است یک روش بالقوه برای تشخیص زودهنگام سرطان ریه را فراهم کند. اعتبارسنجی کلیه نامزد  های  نشانگر   تعیین شده توسط پروتئومیکس در یک مطالعه  منسجم  بزرگ ، ممکن است به ایجاد نشانگرهای زیستی اضافی که می توان به ENO1 اضافه کرد ، کمک کند تا اثر تشخیصی بیشتری برای سرطان ریه فراهم کند.

https://www.sciencedirect.com/science/article/abs/pii/S1525730414001107

«گروه تحقیقاتی پلاسما»

02166954926 /////// 09123600694

ترجمه فوری مقاله پایان نامه پروپوزال سمینار، پرداخت اقساطی، ترجمه ارزان متون تخصصی

مبانی نظری و ترجمه فصل دوم، تایپ و ترجمه با تخفیف ویژه، تحلیل آماری

پیگیری فوری چاپ ارزان کتاب، معرفی جهت چاپ مقاله در ژورنال های معتبر

Email: PDsabz@yahoo.com

Telegram:  @PDsabz20

Instagram: Plasma_Consulting_Group

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *