• شنبه تا جمعه، 8 صبح تا 12 شب
  • تهران، خیابان آزمایشی ( قابل تنظیم است)
بستن

ترجمه مقاله “شناسایی پروتئینی نشانگرهای زیستی پیش بینی کننده مقاومت در برابر شیمی درمانی در سرطان پستان: آیا ممکن است 14-3-3 تتا / تاو و tBID نقش داشته باشد؟”

مقاومت در برابر شیمی درمانی یک مانع اساسی در درمان مؤثر سرطان پستان دارای  گیرنده استروژن مثبت است. توانایی پیش بینی پاسخ تومور باعث می شود که شیمی درمانی فقط  در مورد  بیمارانی باشد که از این مزایا بهره مند می شوند  و  در نتیجه حداکثر بهره وری از درمان را نشان می دهند.  هدف  ما شناسایی نشانگرهای زیستی پروتئین قلمداد مرتبط با مقاومت شیمی درمانی ، با استفاده از نمونه های تومور تازه با آنالیز  ادتن و سپس آزمایش های اعتبار سنجی بالینی معتبر  می  باشد.
مواد و روش ها
نمونه های تومور مقاوم به شیمی درمانی و حساس به شیمی درمانی از بیماران مبتلا به سرطان پستان جمع آوری شد که  آنتراسایکلین مبتنی بر آنتی ویروسی متشکل از اپیرووبیسین با سیکلوفسفامید و پس از آن داکتاکسل   را  دریافت  کرده  بودند. در مجموع 5 آزمایش پروتئومیکس مقایسه ای با استفاده از کارسینوم داکتال تهاجمی انجام شد که نشانگر مثبت بودن گیرنده استروژن (زیرگروه لومول) است. بیان پروتئین بین نمونه های تومور مقاوم به شیمی درمانی با استفاده از می آنتی بادی Panorama XPRESS Profiler725 حاوی 725 آنتی بادی از طیف گسترده ای از مسیرهای سیگنالینگ سلولی و آپوپتوز مقایسه شد. یک سری آزمایش  از نمونه های بایگانی شده برای اعتبارسنجی بالینی نشانگرهای زیستی پیش فرض استفاده شد.
نتیجه گیری
برای اولین بار ، از  آنتی بادی برای شناسایی پروتئین های مرتبط با مقاومت شیمی درمانی با استفاده از بافت تازه سرطان پستان استفاده شده است. ما نقش بالقوه ای را برای 14-3-3 تتا / تائو و tBID به عنوان نشانگرهای زیستی پیش بینی کننده مقاومت شیمی درمانی در سرطان پستان پیشنهاد می کنیم. اعتبار سنجی بیشتر در یک سری نمونه بزرگتر اکنون مورد نیاز است.

https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S1874391911005562

«گروه تحقیقاتی پلاسما»

02166954926 /////// 09123600694

ترجمه فوری مقاله پایان نامه پروپوزال سمینار، پرداخت اقساطی، ترجمه ارزان متون تخصصی

مبانی نظری و ترجمه فصل دوم، تایپ و ترجمه با تخفیف ویژه، تحلیل آماری

پیگیری فوری چاپ ارزان کتاب، معرفی جهت چاپ مقاله در ژورنال های معتبر

Email: PDsabz@yahoo.com

Telegram:  @PDsabz20

Instagram: Plasma_Consulting_Group

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *