• شنبه تا جمعه، 8 صبح تا 12 شب
  • تهران، خیابان آزمایشی ( قابل تنظیم است)
بستن

ترجمه مقاله “پروتئیومیکها در کشف نشانگرهای زیستی سرطان: چالش ها و برنامه های کاربردی”

با معرفی فن آوری های پیشرفته پر توان اخیر در زمینه های مختلف علمی و پزشکی ، مشخص می شود که به دست آوردن مقادیر زیادی از داده ها دیگر در آزمایشگاه های تحقیقاتی مدرن مشکلی ندارد. با این حال ، طرح های مطالعه منسجم ، شرایط مطلوب برای به دست آوردن داده های با کیفیت بالا و تفسیر قانع کننده ، مطابق با زیست شناسی سیستم های مبتنی بر شواهد ، از عوامل مهم در تضمین ظهور علم  مناسب از این فن آوری های اخیر هستند. این بررسی در زمینه پروتئومیکس و چشم اندازهای جدید آن در زمینه تحقیقات سرطان است. نشریات مهم  به طرز چشمگیری به دانشمندان و پزشکان برای درک بهتر پاتوژنز سرطان،  نشانگرهای زیستی تشخیصی   برای نشان دادن اهداف درمانی جدید کمک کرده اند،  ارائه خواهند شد  هدف   نویسنده این بررسی ارائه برخی از داده های پیشینه  ی  تحقیقاتی  مربوطه به عنوان گامی  رو به جلو در پر  کردن  شکاف بین نتایج  و پتانسیل های  موجود   می باشد  . بدون تردید ، این بررسی نمی تواند شامل کلیه کارهایی باشد که توسط گروه های تحقیقاتی متخصص در سراسر جهان   ارائه  می شوند.

رویکرد پروتئومیکی  در مطالعه بسیاری از بیماریها از جمله سرطان تولید داده هایی است که توسط سایر فناوریهای پر توان تولید  می شوند . چنین فناوریهایی باید فراتر از تولید صرف لیستی از ماکرومولکولهای متفاوت بیان شده و مشتقات آنها ، به عنوان علت یا پیامد آسیب شناسی مورد مطالعه باشند. به عنوان مثال ، تفسیر دقیق از داده های  پروتئومیکس   افقی   نسبت به مکانیسم های اساسی منجر به تشکیل سرطان   ارائه  داده  است. نمونه هایی که در بررسی حاضر مورد بحث قرار گرفته اند  شامل ارتباط بین آنیوپلوئیدی ، استرس پروتئوتوکسیک ، تکثیر سلولی غیر طبیعی و توموری زایی  ،ساختار پروتئین های معیوب و  عملکرد ثانویه در جهش ژن ها ا و متعاقبا تعامل شبکه های ناهنجار  پروتئینی  غیر طبیعی در حالات  سرطانی  است.
 با این وجود ، این زمینه در نتیجه مفاهیم ناهمگنی سرطان ، متغیرهای نمونه و طرحهای مطالعاتی ضعیف با چالشهای بیولوژیکی و فنی زیادی روبرو است. این چالش ها را می توان با استفاده از طرح های مطالعاتی مناسب ، اجرای پروتکل های دقیق ،  توجه به هر مرحله از فرآیند ، ایجاد سنجش اعتبار سنجی قوی ،  و کشف ابزارهای نوآورانه یا حتی ترکیبی از ابزارها به حداقل رساند.
علاوه بر تکنیک های پروتئومیک سنتی که به طور مداوم در حال پیشرفت هستند ، رویکردهای جدیدتر که پروتئومیک را با سایر فناوری ها مانند تصویربرداری ترکیب می کند ، پیچیدگی تغییرات پروتئومیک در سرطان را آشکار می کند و داده هایی را تولید می کند که تصور می شود بیشتر در محیط داخل بدن و تومور نمایان می شوند.. نمونه هایی از سه مورد از سرطانهای مورد مطالعه ، سرطانهای ریه ، پستان و تخمدان ، برای نشان دادن دیدگاههای مختلف در نزدیک شدن به موضوع نشانگرهای زیستی سرطان ، لزوم استاندارد سازی و بهینه سازی طراحی مطالعه ، و استراتژیهای اعتبار سنجی دقیق مورد بحث قرار گرفته  اند . 

«گروه تحقیقاتی پلاسما»

02166954926 /////// 09123600694

ترجمه فوری مقاله پایان نامه پروپوزال سمینار، پرداخت اقساطی، ترجمه ارزان متون تخصصی

مبانی نظری و ترجمه فصل دوم، تایپ و ترجمه با تخفیف ویژه، تحلیل آماری

پیگیری فوری چاپ ارزان کتاب، معرفی جهت چاپ مقاله در ژورنال های معتبر

Email: PDsabz@yahoo.com

Telegram:  @PDsabz20

Instagram: Plasma_Consulting_Group

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *