• شنبه تا جمعه، 8 صبح تا 12 شب
  • تهران، خیابان آزمایشی ( قابل تنظیم است)
بستن

پایان نامه “کشف و ترجمه زیست نشانگر سرطان: پروتئومیکس و فراتر از آن”

مقدمه: سرطان اغلب در مراحل اواخر تشخیص داده می شود که احتمال درمان نسبتاً کم است و اگرچه ابتکارهای تحقیقاتی در زمینه انکولوژی بسیاری از نشانگرهای بالقوه سرطان را کشف می کنند ، اما تعداد کمی از آن به برنامه های بالینی منتقل می شود. این بررسی چشم انداز فعلی کشف نشانگر سرطان و ترجمه نشانگر سرطان با تمرکز بر پروتئومیک و فراتر از آن  را  مورد  مطالعه  قرار می  دهد .

زمینه های تحت پوشش: این بررسی تکنیک های پروتئومیک و ژنومیک را برای تشخیص نشانگرهای سرطان بررسی می کند و مزایا و چالش های یکپارچه سازی رویکردهای مختلف omics را برای دستیابی به حساسیت بهینه و رفع ناهمگونی تومور تشریح می کند. این بحث بر اساس یک بررسی منظم   پیشینه  ی  تحقیقاتی  و مشارکت مستقیم در مطالعات ترجمه صورت پذیرفته است. تفسیر خبره: شناسایی سرطانهای تهاجمی در اوایل نیاز به افزایش حساسیت و اجرای  بیومارکرهای ناهمگونی تومور دارد. در طول دهه گذشته  در تحقیقات ژنومی و پروتئومیک ، پیشرفتهای چشمگیری در روش های تعیین توالی نسل بعدی و طیف سنجی جرمی صورت گرفته است. این به نوبه خود منجر به افزایش چشمگیر در شناسایی نشانگرهای زیستی بالقوه ژنومی و پروتئومیک شده است. با این حال ، موفقیت های محدودی  در  مورد  ترجمه این اکتشاف ها به عمل بالینی وجود  داشته است. ما معتقدیم که ادغام این رویکردهای omics امیدوار کننده ترین ابزار مولکولی برای ارزیابی جامع سرطان ، تشخیص زود هنگام در انکولوژی  یبوده  است.

تلاشها در  رابطه  با  کشف نشانگرهای سرطان از پیشرفتهای فن آوری در ابزارآلات و اجرای روشهای نوین تحلیلی سود برده اند. نمونه هایی از توسعه NGS و طیف سنجی جرمی برای توصیف ژنومی و پروتئومیک با توان بالا نمونه های بیولوژیکی   هستند . با این حال ، مکانیسم های سیگنالینگ سلول پیچیده که باعث انکوژنز می شوند ، وابسته به یک عامل واحد نیستند ، بلکه در عوض اث ترکیبی از تغییرات ژنومی ، رونویسی ، اپی ژنتیک ، متابولیک و پروتئوم هستند. بنابراین ، توصیف جامع انواع و مراحل مختلف سرطان ، نیاز به یک رویکرد چند مرحله دارد. داده های یکپارچه omics می تواند به عنوان پایه ای برای توسعه آزمایش های تشخیصی چند مرحله ای جدید باشد. سرانجا م ایتکه ، درسهای مهمی که از تلاشهای تیم در زمینه کشف بیومارکرهای سرطان از طریق اعتبارسنجی به پیشرفت تشخیص بالینی آموخته می شود ، راه را برای ترجمه سریع به استفاده بالینی و انتقال به پزشکی دقیق هموار می کند.

«گروه تحقیقاتی پلاسما»

02166954926 /////// 09123600694

ترجمه فوری مقاله پایان نامه پروپوزال سمینار، پرداخت اقساطی، ترجمه ارزان متون تخصصی

مبانی نظری و ترجمه فصل دوم، تایپ و ترجمه با تخفیف ویژه، تحلیل آماری

پیگیری فوری چاپ ارزان کتاب، معرفی جهت چاپ مقاله در ژورنال های معتبر

Email: PDsabz@yahoo.com

Telegram:  @PDsabz20

Instagram: Plasma_Consulting_Group

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *